На иницијативу Унеска, 21. март се слави као Свјетски дан поезије. На љепоту стиха и значај читања и писања пјесама указали су и ученици наше школе.

Ученици IX2 рaзреда су на часу српског језика у овиру наставне јединице обиљежили Свјетски дан поезије. Анализирајући пјесму Бранка Миљковића „Кап мастила“ представили су значај поезије и стихова који су изашли из пера наших пјесника. Кроз пјесничке слике усвајали су знање о рађању поезије, као и свему оном што су стихови били нашим пјесницима. Уочавајући моћ ријечи представили су пјесникову вјеру у снагу пјесме. Издвајали су мотиве које је пјесник обликовао у стихове који истичу све што нас окружује као инспирацију. Бранко Миљковић је рекао да је поезија доказ живота и да су оно без чега поезија не може, живот и смрт; без чега живот и смрт не вриједе, то је поезија!