ПОСЈЕТА МЕЂУНАРОДНОМ БЕОГРАДСКОМ САЈМУ КЊИГА

Ученици осмог и деветог разреда наше школе 25.10.2023. године посјетили су  Међународни београдски сајам књига. У пратњи одјељењских старјешина и управе школе ученици су кренули у Београд у раним јутарњим сатима. Са осмијесима на лицима наши осмаци и деветаци возили су се ка Београду у који су стигли у јутарњим часовима. По доласку у Београд посјетили су Стадион „Црвене звезде“ гдје им је одржано предавање о историјату клуба и успјесима познатих фудбалера. Ученици су уживали посматрајући пехаре и фотографије као и саме навијачке трибине. Након стадиона ученици су имали панорамско разгледање Београда у току кога их је туристички водич упознао са историјским и културним знаменитостима самог града. Затим су посјетили Храм Светог Саве, највећи српски православни храм. Пут су наставили ка Кнез Михаиловој улици до које су уживали у панорамском разгледању града. По доласку у Кнез Михаилову улицу обилазак је настављен шетњом уз стручно излагање туристичког водича. Лаганом шетњом уз дивљење и знатижељне погледе, стигли су до Калемегдана. Обилазак средњовјековне тврђаве започели су од мјеста гдје се налази прелијеп видиковац, затим наставили ка Споменику захвалности Француској све до Споменика Побједнику. Након обиласка тврђаве ученици су имали слободно вријеме у току кога су уживали у Кнез Михаиловој улици. Ученици су заједно са својим наставницима након обиласка Београда стигли на Сајам књига. Вријеме проведено у царству књига искористили су да листају занимљиве наслове и купе понеку књигу за своју малу библиотеку. Једнодневни излет за наше ученике реализован је у сарадњи са Агенцијом „Смиљић“ којој управа школе и наставници дугују посебну захвалност на професионално одрађеном послу. Представници агенције и њихови љубазни возачи омогућили су нам да сви постављени циљеви и задаци буду у потпуности реализовани, а нашим ученицима створили су једно незаборавно путовање пуно лијепих успомена. Весели и распјевани ученици у Србац су се вратили у вечерњим сатима.