Педагог школе  Зорица Кљајчин и психолог Ведрана Савановић као представници наше стручне службе су у досадашњем периоду препознати као значајан ресурс и дали су,  као и сама  школа, значајан допринос у реализацији програма „Реферални механизам подршке дјеци у школама Републике Српске“. У знак захвалности стручна служба наше школе као и још тринаест из цијеле Републике Српске су позване да учествују  на семинару који се одржава у  периоду од 7. до 9. априла 2022. године на Јахорини у организацији Друштва психолога Републике Српске, Министарства просвјете и културе Републиек Српске и Републичког педагошког завода и уз подршку УНИЦЕФ-а БиХ и њихових партнера.

Главна активност овог семинара је израда материјала – радионица које ће се користити на часовима одјељењске заједнице. Ова активност укључује стручне сараднике, који су у школама носиоци оваквог рада. Планирано је публиковање развијених материјала, а стручни сарадници  ће бити наведени као  аутори.