Србачки пчелари упознали су ђаке наше школе о значају пчела и меда у људској исхрани.

На тему “Производња и значај меда у људској исхрани”, чланови Удружења пчелара “Кошница” Србац одржали су предавања за ученике нижих разреда.

Како нам је рекао Жељко Игњатић предсједник Удружења пчелара “Кошница”, пчелари су учествовали у овој активности на обострано задовољство како дјеце тако и самих пчелара.
Предавачи у нашој школи поред Жељка Игњатића били су Ранко Мачинковић, Горан Милановић, Славиша Топић и Јовица Стаменић.
“Дјеца су на лицу мјеста видјела како изгледа кошница, научила кроз игру и забаву нешто о пчелама, дегустирала мед и у заштитној опреми осјетили бар на тренутак како је бити пчелар”, рекао је Игњатић.