У суботу, 1. априла 2023.  године у ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“ Приједор одржано је регионално такмичење из физике. Наши ученици су остварили завидне резултате, Стефан Малетић, ученик 9-2 одјељења, освојио је прво мјесто,  Страхиња Видовић ученик 7-4 одјељења освојио  је друго мјесто, док је Саша Ћукић  ученик 8-3 одјељења, освојио једанаесто мјесто.

Поред физике у суботу је у ЈУ ОШ „Меша Селимовић“ Насеобина Лишња одржано и епархијско такмичење из Православне вјеронауке. Наша ученица  8. разреда из Кобаша, Јелена Цетић, освојила је 5. мјесто.

Директорка школе Мануела Рађевић Јокић честитала је Стефану, Страхињи, Саши и Јелени на оствареним резултатима и на најбољем представљању наше школе. Честитке су упућене и наставницима/менторима Савки Вукашуновић, Тањи Гудаловић и Славиши Топић.