Након доручка наши ученици и наставници су се опростили од  Јахорине. Сљедећа дестинација им је била Башчаршија,  главна туристичка атракција града Сарајева. Башчаршија је стара сарајевска чаршија и историјски и културни центар града, а изграђена је  у 15. вијеку када је Иса-бег Исаковић основао и цијели град Сарајево. Она се налази на сјеверној обали ријеке Миљацке, у општини Стари Град. На Башчаршији се налази неколико важних историјских објеката, попут Гази Хусрев-бегове џамије и Сахат Куле. Након Башчаршије ученици су посјетили споменик Вјечна ватра посвећен војним и цивилним жртвама Другог свјетског рата у Сарајеву.У лијепом окружењу  вријеме су искористили за одмор и фотографисање.

Ово незаборавно путовање наших петака се завршило у поподневним часовима када су разрагано похрлили у загрљаје својим родитељима који су их дочекали у Српцу испред школе.