Ученици наше школе су у периоду од 5. до 9. фебруара заједно са својим разредним старјешинама учествовали у обиљежили 160 година од смрти Вука Стефановића Караџића, једног од најзначајнијих реформатора српског језика и писца првог рјечника српског језика.

Годишњица је обиљежена на приједлог Министарства просвјете и културе Републике Српске, а наставници су овом приликом ученицима говорили о животу Вука Стефановића Караџића, његовом значају за српски језик и правопис, као и књижевном доприносу.

Ученици су и овај пут показали креативност,  те кроз самосталан рад показали шта су научили о овом српском великану, а панои као продукти радионица су изложени у холу школе.

Захваљујући Вуковим реформама, у српски језик је уведен фонетски правопис по принципу једно слово – један глас, а славеносербски, у оно вријеме језик образованих, био је потиснут.