Од 23. до 28. јуна 2023. године, у Тирани (Албанија), одржана је 27. Јуниорска
балканска математичка олимпијада (ЈБМО). Учествовало је 19 земаља – 10 балканских и 9 гостујућих.

Наша екипа, екипа Босне и Херцеговине, заузела је 3. мјесто, одмах иза Турске и Румуније, што је најбољи резултат екипе икада.

Ученик Вук Јанковић освојио је златну медаљу, бољи од њега је био само Дамјан Давков из Сјеверне Македоније.

Сребрене медаље су освојили наш Стефан Малетић и Аднан Осмић, док су бронзане медаље освојили Нермин Малићевић, Иман Куртовић и Амила Пашић.

Овогодишњи циклус такмичења из математике, као и припреме за ЈБМО, организовало је Удружење математичара Кантона Сарајево.

Стефан  је похађао школу математике за надарене ученике и математичке кампове које Удружење организује.

Лидери екипе Босне и Херцеговине били су Адмир Беширевић и Марко Димитрић.Директор школе Мануела Рађевић-Јокић честитала је свим учесницима, а посебно нашем Стефану Малетићу који је постигао историјски резултат, пожељела му је много среће у даљем  школовању.