Ученик VII2 одјељења Лука Лепир освојио је прво мјесто на литетрарном конкурсу. Поводом Дана формирања Прве србачке лаке пјешадијске бригаде Одбор за његовање традиција ослободилачких ратова на подручју општине Србац упутио је позив ученицима основних и средњих школа да својим литерарним радовима дају допринос обиљежавању ове значајне манифестације. Тема литерарног рада била је „Прва србачка лака пјешадијска бригада“, а из категорије најбољих радова ученика основних школа изабран је рад Луке Лепира, а за свој рад Марија Шарић учиница 7. разреда подручне школе Ножичко добила је захвалницу. Лука је поручио својим другарима, као и свим становницима наше општине, да треба да се сјећају оних који су дали свој живот како би они данас имали безбрижно и срећно дјетињство. Кроз писану ријеч изразио је своје дивљење према људима који су тог 7. јуна 1992. године кренули у борбу за границе своје земље. Лука је својим радом нагласио како треба да учимо и стварамо нова дјела како бисмо сачували слободу и успомену на све њих.