Ученици прве тријаде наше централне школе и  подручних школа и одјељења са својим учитељицама и одјељењским страрјешинама су у петак, 1. децембра  погледали представу „Јунак у трегерима”рађену по дјелу Јове Чулића и у режији Дубравка Тројанца, на великој сцени Дјечијег позоришта Републике Српске.

Овај одлазак у позориште за наше ученике је био посебан доживљај, јер су у холу могли разгледати  сталну поставку лутака из луткарских представа. Након представе наши малишани су се вратили  својим кућама пуни лијепих утисака и незаборавних искустава.

Циљ посјете позоришној представи је да се ученицима приближи позоришна умјетност и вриједности које са собом носи позориште. Позориште, такође,  допринеси развоју дјеце порукама и одговорима које носи.