У оквиру програма “Подршка Тимовима за подршку надареним и талентованим ученицима за рад са талентованом и даровитом дјецом у школама Републике Српске – НАУМ” Друштво психолога Републике Српске у сарадњи са Министарство просвјете и културе Републике Српске одржало је другу по реду едукацију.

Едукација је трајала од 30.11. до 2.12. у којој су учесници били професори и наставници средњих и основних школа у Републици Српској. Испред наше школе едукацији је присуствовала наставница Данијела Лепир која се пријавила за ментора за рад са даровитим ученицима. Током едукације, учесници су развијали програме предвиђене за рад са даровитом дјецом и имали прилику да понуде потенцијална рјешења којим ће се омогућити дугорочна одрживост овог програма.

Као и претходног пута, на едукацији су били представници Министарства просвјете и културе Републике Српске и Републичког педагошког завода Републике Српске који су пружали подршку током трајања едукације.